Advent v Horažďovicích. To je setkání bývalých zaměstnanců i koncert pro pacienty

Nemocnice Horažďovice
11. 12. 2018

AKTUALITA

Advent je v nemocnici v Horažďovicích vždy dobou k setkání s bývalými zaměstnanci a také o adventu se konají příležitostné koncerty pro pacienty. Nejinak tomu bylo i letos.

„Minulý čtvrtek jsme odpoledne uspořádali tradiční setkání bývalých zaměstnanců nemocnice. Společně s panem ředitelem jsme je informovali o novinkách v nemocnici a pozvaly jsme i děti z družiny Základní školy Blatenská, které si s paní učitelkou Petrou Smejkalovou připravily kulturní vystoupení,“ uvedla hlavní organizátorka setkání a předsedkyně odborového svazu nemocnice Miroslava Jordánová s tím, že si zaměstnanci mohli především popovídat sami mezi sebou.

Tentýž den v podvečer se pak uskutečnil koncert pro hospitalizované pacienty. Adventní písně jim zahrálo Volné sdružení horažďovických zpěváků a muzikantů vedené Jiřím Kučerou. Koncert si přišli poslechnout zejména nižší ročníky hospitalizovaných pacientů. „Mladší pacienti si přece jen spíše pokrátí hospitalizaci a ty chvíle mezi rehabilitačními terapiemi surfováním na internetu. Ostatním pacientům se snažíme pobyt a advent zpříjemnit třeba právě koncerty,“ doplňuje Martin Grolmus.

Copyright ©2019 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.