Pacienty následné péče "ošetřuje" ve Stodě nově krátkosrstý terapeut Marley

TISKOVÁ ZPRÁVA, 7. 8. 2017

Pacienty hospitalizované na lůžkách následné a sociální péče Stodské nemocnice navštěvuje od léta pravidelně nový terapeut. Je celý chlupatý, jmenuje se Marley a jeho hlavní náplní je opřít se o postel nebo si do ní přímo lehnout a nechat se od pacientů hladit nebo krmit. Jedná se totiž o canisterapii (léčbu psem) a terapeutem je tříletý krátkosrstý labrador. Do nemocnice ho vodí jeho pan Jiří Blíha, který se dlouhodobě věnuje speciální výchově psů.

„Už dříve jsem vychoval asistenčního psa a pracuji i se psem, který umí hledat výbušniny či drogy. Marleyho jsem si pořídil jako štěně už rovnou s představou, že bude dělat canisterapii. Má pro to předpoklady od rodičů. Ti byli asistenční pes a vodící fenka pro nevidomé,“ říká Marleyho majitel Jiří Blíha.

Více na webu nemocnice odklikem zde.