Nemocnice Plzeňského kraje bodovaly v celorepublikovém hodnocení spokojenosti pacientů

INFORMACE K DALŠÍMU ZPRACOVÁNÍ, 30. 11. 2017

Nemocnice Plzeňského kraje byly opět vidět při vyhlašování celostátního hodnotícího projektu Nemocnice ČR 2017, kde se hodnotí bezpečnost a spokojenost pacientů. Například Domažlická nemocnice skončila druhá v celkovém hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů a společně s Klatovskou se objevila na předních místech některých dílčích hodnocených ukazatelů, jako jsou doba čekání nebo spokojenost s přístupem lékaře.

Nemocnice Plzeňského kraje se vyhodnocují v kategorii malých a středních nemocnic. Celorepublikovou anketu provádí a vyhodnocuje organizace HealthCare Institute. Nemocnice vlastněné Plzeňským krajem bodovaly v anketě už v minulých letech.

Umístění nemocnic Plzeňského kraje v celostátním hodnocení (vyhlašují se vždy první tři místa)

Celkové hodnocení: Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů

1.       Nemocnice Podlesí

3.       Nemocnice Blansko

Hodnocení ukazatelů (ambulantní pacienti)

Nejkratší doba čekání

1.       Nemocnice Podlesí

3.       Nemocnice Blanskou

Nejútulnější čekárna

1.       Thomayerova nemocnice

3.       Bohumínská městská nemocnice

Spokojenost s přístupem lékaře

1.       Klatovská nemocnice

2.       Nemocnice Podlesí

3.       Thomayerova nemocnice

Spokojenost s přístupem sestry

1.       Klatovská nemocnice

2.       Nemocnice Podlesí

3.       Thomayerova nemocnice

Spokojenost komunikace se sestrou

1.       Thomayerova nemocnice

2.       Nemocnice Tanvald

3.       Klatovská nemocnice

Umístění nemocnic Plzeňského kraje v krajském žebříčku (vyhlašuje se krajský vítěz)

Celkové hodnocení: Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů

Klatovská nemocnice

Celkové hodnocení: Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů

Domažlická nemocnice

Podrobná Tisková zpráva vyhlašovatale srovnávací ankety odklikem zde.

Tisková zpráva ohledně umístění nemocnic Plzeňského kraje v roce 2016 odklikem zde

Kontakt:
Bc. Jiří Kokoška – komunikace a PR Nemocnice Plzeňského kraje: 777 315 018,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.