Dětské oddělení RN funguje bez omezení. Zvěsti o uzavírání jsou pouhé fámy

14. 8. 2017 - INFORMACE K DALŠÍMU ZPRACOVÁNÍ

Dětské oddělení Rokycanské nemocnice funguje bez jakéhokoli omezení.  Stále častěji ale musí o této skutečnosti zaměstnanci nemocnice ujišťovat veřejnost. Městem i v regionu se totiž šíří fáma, že oddělení svůj provoz omezuje, nebo že dokonce zaniká. Nic z toho přitom není pravda. Až důsledky této fámy mohou mít na oddělení fatální dopad.

„Červencové uzavření porodnice zřejmě u někoho vzbudilo dojem, že v brzké době se uzavře i dětské oddělení. Jsme kvůli tomu stále častěji dotazováni rodiči našich pacientů,“ říká primářka dětského oddělení Jaroslava Paduchová. „I když to není pravda, oddělení to poškozuje. Může to způsobit odliv pacientů a konec konců i zaměstnanců, pokud budou cítit nejistotu. Pak by oddělení a vůbec rozsah pediatrické péče na Rokycansku byly skutečně ohroženy. Jménem rodičů, samotných dětí i jménem všech svých kolegů proto žádám všechny, aby se aktivně pokusili šíření fámy zastavit,“ vyzývá Jaroslava Paduchová.

Více na webu nemocnice odklikem zde.