Nemocnice v Klatovech nabízí nově akutní lůžkovou rehabilitaci

23. 4. 2018

Hospitalizovaným pacientům, kteří potřebují intenzivně rehabilitovat, nabízí Klatovská nemocnice od dubna nový typ péče. Jedná se o akutní lůžkovou rehabilitaci. Díky ní mohou desítky pacientů měsíčně, zejména těch po operacích, efektivněji rehabilitovat a vrátit se dřív k běžnému životu i do práce.

V největší míře využijí akutní rehabilitaci pacienti chirurgického a ortopedického oddělení. „Jde o pacienty po operacích náhrad kloubu, a také o pacienty po traumatologických operacích, například těžkých zlomenin,“ popisuje primář ortopedického oddělení Martin Švagr. V menší míře se může jednat rovněž o neurologické či interní pacienty.  

Tito pacienti byli dosud léčeni a sledováni na příslušných odděleních. Rehabilitace probíhala jen u nejpotřebnějších, za nimiž terapeuti docházeli z ambulantního traktu. Pacienti pak zpravidla po nezbytné hospitalizaci na lůžkách akutní péče odcházeli dále rehabilitovat na oddělení následné péče nebo do nemocnice v Horažďovicích.

Od dubna jsou již vhodní pacienti hospitalizováni v Klatovech na jedné lůžkové stanici, kde i přímo působí fyzioterapeuti i rehabilitační lékař. Terapie a cvičení začínají co nejdříve po zákroku nebo v rámci akutní léčby a jsou pravidelné. „Včasná a intenzivní rehabilitace je efektivnější a pacient je rychleji připraven pro návrat do reálného života,“ vysvětluje primářka rehabilitačního oddělení Helena Kantnerová.

Nemocnice kvůli novince rozšiřuje rehabilitační tým a pořizuje nové rehabilitační přístroje. Rehabilitační místnost vznikla přímo na lůžkové stanici. A cvičí se i přímo v pokojích.

„Nedochází k náhradě jedné péče za jinou, ale rozšiřujeme současnou péči na lůžku právě o intenzivní rehabilitaci. Změna postupně přinese i optimalizaci využití lůžkového fondu nemocnice. Umožní to lépe pracovat s volnými lůžky, takže v případě potřeby bude do budoucna možné i operovat víc pacientů,“ říká předseda představenstva Klatovské nemocnice Jiří Zeithaml.

 

Kontakt

Bc. Jiří Kokoška

PR a komunikace Nemocnice Plzeňského kraje
+420 777 315 018
jiri.kokoska@nemocnicepk.cz


Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.