Porodnice funguje a fungovat bude. Prosíme, nepodléhejte fámám

19. 11. 2019

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážené dámy, dívky, maminky, rodičky, budoucí rodičky, vážené ženy,

v souvislosti s dočasnou změnou režimu dětského oddělení se po regionu šíří fámy o uzavření vyhlášené stodské porodnice. Prosíme, nepodléhejte těmto ať už nechtěným, nebo možná i záměrně šířeným dezinformacím. Není to tak! Porodnice funguje a fungovat bude i v roce 2020. Jediné omezení související s úpravou režimu služeb pediatrů bude během Vánoc (viz níže). Prosíme, věřte zdrojům, které jsou důvěryhodné. Ty nejpřesnější a nejaktuálnější informace naleznete vždy buď zde na webu Stodské nemocnice, nebo na našem facebooku.  

předseda představenstva Stodské nemocnice MUDr. Alan Sutnar, Ph.D.       
    primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Jakub Mach       

Omezení porodnice - 12 dnů během zimních svátků  

Z důvodu změny režimu dětského oddělení a úpravy rozpisů služeb dětských lékařů, dojde ke konci roku k několikadennímu omezení novorozeneckého oddělení a tedy i porodnice. Ta nebude přijímat rodičky od 20. prosince do 1. ledna 2020. Omezení nemá vliv na chod gynekologie ani gynekologických ambulancí, které budou mezi zimními svátky fungovat v obvyklém režimu. 

"Těhotným ženám, které mají termín porodu od 20. prosince do 1. ledna a které  chtěly rodit v naší porodnici, se omlouváme. Z důvodu nedostatku dětských lékařů, kteří jsou u nás ale přítomni u každého porodu, nemůžeme v těchto dnech zajistit nepřetržitý provoz novorozeneckého oddělení," uvedl ředitel nemocnice Alan Sutnar s tím, že již od 2. ledna od 7 hodin ráno jsou jejich služby opět zajištěné a porodnice bude fungovat tak jako dosud. 

Další setkání s těhotnými bude v pátek 3. ledna 

"Věřím, že tato jednorázová krátkodová záležitost nezpůsobí mezi ženami pokles důvěry v naše pracoviště a buď ještě letos, nebo po Novém roce budeme mít možnost pomoci na svět dalším stovkám krásných zdravých novorozenců," říká primář porodnice Jakub Mach.

Těhotným ženám bude i v příštím roce nabízet v intervalu zhruba šesti týdnů  neformální setkání, při kterých je připraven zodpovědět veškeré dotazy týkající se porodu, vyslechnout si jejich představy o průběhu porodu a probrat všechny individuální požadavky. První setkání v roce 2020 se uskuteční hned první lednový týden. Zcela mimořádně však nikoli ve středu, ale v pátek 3. ledna od 16 hodin. 

Podrobnosti k setkání zde: https://stod.nemocnicepk.cz/setkani/ 

 

    

 

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.