Porodnice v plném provozu opět 2. ledna

19. 12. 2019

PŘIPOMENUTÍ

Ve čtvrtek 2. ledna zahájí po krátkodobém omezení opět plný provoz porodnice Stodské nemocnice. Rodičky začne přijímat hned ráno v 7:00.

"Na těhotné ženy i jejich minimka se opět velice těšíme," vzkazují shodně ředitel nemocnice Alan Sutnar i primář gynekologicko-porodnického oddělení Jakub Mach. Všem nabízíme stejně jako v uplynulém roce rozsáhlé porodní služby v přístrojově moderně vybavené porodnici se zázemím dvou porodních boxů a jednoho sekčního sálu pro operativně vedené porody a pobyt v příjemném a poklidném rodinném prostředí s podporou a péčí zkušeného a milého personálu. 

Omezení trvalo 12 dnů z důvodu změny režimu dětského oddělení a úpravy rozpisů služeb dětských lékařů, kteří jsou ve Stodu přítomni u každého porodu (viz starší info níže).

"Věřím, že tato jednorázová krátkodobá záležitost nezpůsobí mezi ženami pokles důvěry v naše pracoviště a také v novém roce budeme mít možnost pomoci na svět dalším stovkám krásných zdravých novorozenců," říká primář Jakub Mach.

Těhotným ženám bude i v roce 2020 nabízet v intervalu zhruba šesti týdnů  neformální setkání, při kterých je připraven zodpovědět veškeré dotazy týkající se porodu, vyslechnout si jejich představy o průběhu porodu a probrat všechny individuální požadavky. 

První setkání v roce 2020 se uskuteční hned první lednový týden. Zcela mimořádně však nikoli ve středu, ale v pátek 3. ledna od 16 hodin. 

Podrobnosti k setkání zde: https://www.nemocnicepk.cz/setkani/

Omezení provozu stodské porodnice: Na rodičky se těšíme opět 2. ledna

19. 12. 2019

Z důvodu změny režimu dětského oddělení a úpravy rozpisů služeb dětských lékařů, dochází počínaje zítřkem (viz dřívější informace) k několikadennímu omezení novorozeneckého oddělení a tedy i porodnice. Připomínáme, že porodnice nepřijímá rodičky od 20. prosince do 1. ledna 2020. Omezení nemá vliv na chod gynekologie ani gynekologických ambulancí, které budou mezi zimními svátky fungovat v obvyklém režimu. Pokud do Stoda přecijen rodičky mezi svátky přijedou, budou odeslány do jiné porodnice. V případě potřeby sanitním vozem

"Těhotným ženám, které mají termín porodu od 20. prosince do 1. ledna a které  chtěly rodit v naší porodnici, se omlouváme. Z důvodu nedostatku dětských lékařů, kteří jsou u nás ale přítomni u každého porodu, nemůžeme v těchto dnech zajistit nepřetržitý provoz novorozeneckého oddělení," vysvětluje ředitel nemocnice Alan Sutnar s tím, že již od 2. ledna od 7 hodin ráno jsou jejich služby opět zajištěné a porodnice bude fungovat tak jako dosud. 

"Věřím, že tato jednorázová krátkodobá záležitost nezpůsobí mezi ženami pokles důvěry v naše pracoviště a také v novém roce budeme mít možnost pomoci na svět dalším stovkám krásných zdravých novorozenců," říká primář porodnice Jakub Mach.

Těhotným ženám bude i v příštím roce nabízet v intervalu zhruba šesti týdnů  neformální setkání, při kterých je připraven zodpovědět veškeré dotazy týkající se porodu, vyslechnout si jejich představy o průběhu porodu a probrat všechny individuální požadavky. 

První setkání v roce 2020 se uskuteční hned první lednový týden. Zcela mimořádně však nikoli ve středu, ale v pátek 3. ledna od 16 hodin. 

Podrobnosti k setkání zde: https://www.nemocnicepk.cz/setkani/

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.