Prvním letošním novorozencem v kraji je Laura. V krajských porodnicích přišlo loni na svět 1754 dětí

Nemocnice Plzeňského krajeStodská nemocnice
1. 1. 2019

KRÁTKÁ INFORMACE

Prvním letošním novorozencem v nemocnicích Plzeňského kraje je Laura Tlstáková, která se narodila v 0:24 ve stodské porodnici. Při narození měřila 50 cm a vážila 3310 gramů. Krásná holčička i maminka Lucie jsou v pořádku. 

Holčička se měla původně narodit již 30. prosince, ale svůj příchod na svět načasovala až na první minuty Nového roku. "Že bude jedním z prvních novorozenců roku 2019 v zemi, mě při porodu samozřejmě vůbec nenapadlo. Došlo mi to až později, když do porodnice přišel tatínek a další gratulanti, kteří mi řekli, že je zřejmě první v Plzeňském kraji. Je to celkem zajímavé," uvedla maminka. 

Rodiče žijí v Tachově a Laurinka je jejich prvním děťátkem. "V porodnici jsem spokojená. Je tu klid a příjemný personál," doplňuje maminka Lucie.

První miminko roku se narodilo 1. ledna také v porodnici v Klatovech a Domažlicích.

V klatovské porodnici to byla 13 minut před polednem Tereza Bultasová (52 cm / 3480 g). V Domažlicích pak čekali do večera, kdy ve 21:44 přišel na svět Jan Šindelář (50 cm / 3580 g). 

A aby byla statistika novorozenců v krajských porodncích úplná, tak prvním narozeným chlapečkem v regionálních nemocnicích byl Vojtěch Hájek (49 cm / 2740 g). Narodil se v Klatovech v 18:27. Také Terezka, Honzík, Vojta i jejich maminky jsou v pořádku.

1754 novorozenců v roce 2018

V rodinných nemocnicích Plzeňského kraje v Domažlicích, Klatovech a Stodu se loni narodilo 1754 dětí. V osmi případech se jednalo o dvojčata.

Nejčastějšími jmény byly u děvčat Anna, Eliška, Adéla, Ema (nebo Emma), Tereza a Karolína. U chlapců pak Tomáš, Jan, Jakub, David, Daniel, Václav a Vojtěch.  

(Ve statistikách nejsou zahrnuty údaje za porodnice v Plzni, neboť nepatří do Skupiny NPK.)

 

  

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2019 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.
Created by Beneš & Michl.