Nemocnice omezuje od 1. listopadu dočasně dětskou pohotovost

25. 10. 2019

OZNÁMENÍ VEŘEJNOSTI, TISKOVÁ ZPRÁVA

Stodská nemocnice upravuje od 1. listopadu z provozních důvodů režim dětského oddělení. Do odvolání nebude poskytovat lékařskou pohotovostní službu pro děti a dorost ve všední dny v době od 15:30 do 7:00 hodin a o víkendech. Zároveň omezí hospitalizace dětských pacientů ve večerních a nočních hodinách. Opatření se dotýká zhruba dvou až tří desítek dětí týdně. Omezení jsou dočasná. Veřejnosti děkujeme za pochopení. O zavedení standardního režimu budeme včas informovat.

„V provozu zůstávají všechny dětské ambulance. Společně s lůžkovou péčí, která bude v režimu denního stacionáře, zajistíme veškerá standardní ošetření včetně případného podání infuzí, aplikace injekcí či inhalační terapii. Pacienta takto vždy minimálně zaléčíme, a buď odejde do domácí péče, nebo v případě, že pediatr rozhodne o další hospitalizaci, zajistíme ji v některém z okolních zdravotnických zařízení,“ uvedl ředitel nemocnice Alan Sutnar.

Beze změn zůstává provoz novorozeneckého oddělení a porodnice. Chirurgické ošetření dětí a dorostu bude nadále zajišťovat chirurgická ambulance, která trvale funguje i v režimu lékařské pohotovostní služby sedm dní v týdnu 24 hodin denně.

Dočasné úpravy režimu dětského oddělení jsou projednány se stěžejními poskytovateli dětské zdravotní péče v okolních regionech. Ti jsou připraveni a mají kapacity potřebnou péči převzít. Zároveň v těchto dnech nemocnice informuje všechny spádové ambulance dětských lékařů a radnice měst a obcí.

Provoz dětského oddělení od 1. listopadu

Nejbližší poskytovatelé LPS pro děti a dorost 


Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.