Týdeník Klatovska: Z nevyužité budovy plicního oddělení bude školka

Nemocnice Plzeňského krajeKlatovská nemocnice
25. 4. 2018

Týdeník Klatovska uveřejnil 25. dubna článek o vzniku dětské skupiny v areálu Klatovské nemocnice. Péči o děti bude zajišťovat privátní subjekt Centrum pro rodinu Benjamínek, které si prostory v budově, v níž dříve působilo plicní oddělení, pronajímá. Nemocnice ovšem na své náklady prostory v budově i pozemek kolem zrekonstruovala a postavila i plot a dětské hřiště. Investice vyšla na 2,5 milionu korun. Děti do skupiny může přihlást široká veřejnost (kontakt níže). Pro rodiče se koná v pátek 27. dubna od 13 do 16 hodin Den otevřených dveří.

Týdeník Klatovska - 25. dubna 2018

Klatovy – V areálu Klatovské nemocnice začne od května fungovat dětská skupina, což je alternativa školky. Její kapacita je 12 míst a rodičům nabídne péči o malé děti každý všední den od 6 do 16 hodin. V tzv. vile, kde dříve působilo plicní oddělení, bude skupinu provozovat Centrum pro rodinu Benjamínek. To nyní provádí zápisy. Rodiče, kteří mají o službu zájem, se mohou hlásit přímo provozovatelce Simoně Vroblové Váchalové.

„Skupina je určena dětem ve věku od jednoho roku do šesti let. K dispozici bude až 10 hodin denně, ale lze ji samozřejmě využívat i na kratší dobu a třeba jen ve vybraných dnech. Pokud ale zájem převýší kapacitu, budeme upřednostňovat děti s každodenní docházkou ideálně na šest a více hodin,“ řekla Vroblová, která si prostory v nemocničním areálu pronajímá.

Předpokládá totiž, že část kapacity by mohly naplnit děti zaměstnanců nemocnice. To je i důvod, proč nemocnice na nabídku pronájmu kývla a pomáhá s rekonstrukcí objektu.

Dětská skupina bude využívat přízemí a přilehlý pozemek. Uvnitř jsou tři oddělitelné prostory pro hraní a odpočinek, dále jídelna s kuchyňkou a samozřejmě toalety a umývárna pro děti i personál. Z herny bude vstup na terasu a na hřišťátko, které se nyní staví. „Teplá jídla objednáme z nemocniční kuchyně,“ doplnila Vroblová.

Nemocnice dříve uvažovala, že by v objektu provozovala vlastní firemní školku, aby byla atraktivnějším zaměstnavatelem pro mladé zdravotníky. Se školkou v areálu by mohli zdravotníci na zkrácený úvazek pracovat třeba již při mateřské dovolené, nebo se z mateřské dříve vracet. A delší provoz školky by umožnil chodit do práce i na delší směny. Z firemní školky ale sešlo.

„Provoz vlastní školky má i svá negativa,“ uvedl na dotaz mluvčí nemocnice Jiří Kokoška. „Je to aktivita navíc a neuměli bychom trvale naplňovat kapacity. Když se tedy objevila možnost provozovat dětskou skupinu v našem areálu privátním subjektem a pro širokou veřejnost, rádi jsme pomohli. Doufáme, že služba bude zajímavá i pro naše zaměstnance a že ji někteří využijí,“ doplnil mluvčí. Den otevřených dveří se tam koná v pátek 27. dubna od 13 do 16 hodin.

Scan článku v Týdeníku Klatovska

Simona Vroblová Váchalová

provozovatelka Centra pro rodinu Benjamínek a Dětské skupiny Brenjamínek v areálu KN
ds.benjaminek@seznam.cz

Bc. Jiří Kokoška

PR a komunikace Nemocnice Plzeňského kraje
jiri.kokoska@nemocnicepk.cz

Copyright ©2018 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.