Testy na covid-19 nově třikrát v týdnu. Odběrovým dnem je i pondělí

11. 9. 2020

AKTUALIZOVÁNO 11.9. 2020 

Novinka: Odběrovými dny jsou kromě úterků a čtvrtků nově také pondělky - zatím 14. a 21. září a 5. října

Klatovská nemocnice i nadále provádí testování na onemocnění covid-19 a to jak samoplátcům, kteří chtějí výsledky vyšetření pro svou vlastní potřebu, tak i pacientům, které k vyšetření indikuje ze zdravotních důvodů jejich ošetřující lékař resp. krajská hygienická stanice. 

Kam se k odběru dostavit?

Klatovská nemocnice - ul. Pod Nemocnicí, Klatovy - Odběrové místo je v západní parkové části areálu nemocnice. Zájemci o vyšetření resp. pacienti přijíždějí k odběrovému místu autem a odběry probíhají z okénka vozu. 

K vyšetření je nutné přijet jižní (starou) bránou do areálu nemocnice z ulice Pod Nemocnicí. Hlavní bránou k odběrovému místu přijet nelze. 

    

     

Info pro SAMOPLÁTCE - placené vyšetření

Jak se objednat k odběru a  kdy je to možné?

K vyšetření je nutné se objednat online přes internet: https://mexcov.medicalc.cz/Priv/Reservations

Při online objednávce si vyberete volný termín z volných kapacit odběrového místa. Odběrové dny a časy jsou v pondělí (s výjimkou svátku 28.9.),úterý a čtvrtek od 9 do 12 hodin. V případě vyššího či nižšího zájmu se mohou kdykoli v budoucnu odběrové termíny měnit.   

Jak provést úhradu za vyšetření?

Částku 1756 Kč uhradíte přímo v místě odběru a to buď platební kartou, nebo v hotovosti. V hotovosti prosíme o přesnou platbu.  

Jak a kdy obdržíte výsledky vyšetření?

Drtivé většině vyšetřených (přes 95 %) přijde výsledek týž den nebo druhý den od odběru. Vzhledem k náročnosti PCR metody ale občas nastává situace, že některé vzorky se musí opakovat, proto garantujeme výsledky do 48 hodin. 

Výsledky zasílá laboratoř elektronicky přímo na formuláři Ministerstva vnitra ČR na emailovou adresu, kterou žadatel uvede při objednání. Soubor přijde žadateli zaheslovaný. Instrukce, jak heslo zjistí, je uvedena v těle mailu. 

Jak vypadá potvrzení o vyšetření?

Potvrzení o provedení testu je v souladu se vzorem Lékařského potvrzení o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 k doložení při překročení hranice České republiky, které vydalo Ministerstvo vnitra ČR. 

    

Info pro PACIENTY indikované ze zdravotních důvodů a pro indikující LÉKAŘE - bezplatné vyšetření

Kdo indikuje vyšetření pacientů ze zdravotních důvodů?

Pacienty k bezplatnému vyšetření, jež hradí systém zdravotního pojištění, indikuje krajská hygienická stanice nebo jejich ošetřující lékař. Vyšetření mohou indikovat lékaři vybraných odborností (definice zde). 

Jak se objednat k odběru a  kdy je to možné?

Indikující lékař vyplní žádanku k odběru na covid-19  dle obdrženého odkazu od ÚZIS. Žádanku dá pacientovi a objedná odběr pomocí objednávkového systému online zde https://mexcov.medicalc.cz/Priv/Reservations

Pokud nebude mít pacient u sebe lékařem vyplněnou žádanku, bude na něj pohlíženo jako na samoplátce a bezplatný odběr mu nebude proveden.

Kdo dostane výsledky vyšetření?

Výsledky vyšetření obdrží indikující lékař resp. krajská hygienická stanice.

Přímo pacientům nemocnice výsledky nesděluje a nepředává je ani na formulářích Ministerstva vnitra ČR určených pro cestování. 


Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.