Z ankety Nemocnice ČR 2018 máme stříbro. Uspěli jsme u ambulantních pacientů

29. 11. 2018

Domažlická nemocnice opět uspěla v hodnotící anketě Nemocnice ČR. V kategorii bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů mezi středními a malými nemocnicemi skončila v letošním ročníku na druhém místě za třineckou nemocnicí Podlesí. Organizátor hodnotícího projektu organizace HealthCare Institute vyhlašovala nejlepší nemocnice v úterý v Praze. V dílčích anketách uspěly i další z nemocnic Plzeňského kraje.

„Úspěch v anketě je týmová práce všech zaměstnanců od lékařů, přes sestry, terapeuty,sanitáře až po kuchaře, techniky či pracovnice úklidu,“ říká předseda představenstva Domažlické nemocnice Petr Hubáček. „Výsledek má pro nás o to větší význam, že pořadí nesestavuje třeba jen na základě namátkových kontrol tým porotců, ale vyplývá přímo z hodnocení pacientů. Do ankety se přitom letos zapojilo 718 ambulantních a více než tisíc hospitalizovaných pacientů,“ doplňuje Petr Hubáček.

Ankety se účastní nemocnice z celé republiky. Sledují se zvlášť velká státem řízená zdravotnická zařízení včetně fakultních nemocnic a zvlášť ostatní nemocnice. Hodnotí se pak v kategoriích ambulantní péče, hospitalizační péče, v oblasti spokojenosti zaměstnanců a v oblasti finančního zdraví. Vyhlašují se první tři místa v každé kategorii a zveřejňují se i první příčky dílčích hodnotících kritérií.

Ambulantní pacienti hodnotí například dobu čekání, srozumitelnost informací od lékařů či sester, jejich přístup k nim, úroveň soukromí při vyšetření nebo i útulnost čekáren. Také hospitalizovaní pacienti hodnotí jednání zdravotníků včetně toho, zda pacienta seznámili s navrženým postupem léčby či zákroku, zda včasně reagují na pacientovo přivolání nebo zda ověřují jeho jméno před podáním léku a zákrokem. Hodnotí se ale také pocit bezpečí na lůžkovém oddělení, rychlost přijetí a ubytování při plánované hospitalizaci, čistota pokojů, strava nebo i to, zda pacient v nemocnici nepřišel k jiné nemoci či infekci, s nimiž nebyl přijat.

Umístění nemocnic Plzeňského kraje v projektu Nemocnice ČR 2018 v kategorii nestátní nemocnice

Celkové hodnocení - Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů
  1. Nemocnice Podlesí
  3. Nemocnice Jindřichův Hradec