Začalo očkování lidí nad 80 let - klientů domovů pro seniory i objednaných přes rezervační systém

18. 1. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Nemocnice Plzeňského kraje dnes začaly očkovat zájemce o vakcinaci proti nemoci covid ve věku nad 80 let a to jak klienty domovů pro seniory, tak i občany z domácností, kterým se v pátek podařilo objednat si volný termín přes centrální rezervační systém. V rezervačním systému uvolnily čtyři krajské nemocnice (Domažlice, Klatovy, Rokycany a Stod) na tento týden bezmála 280 míst. Všechny byly během pár hodin obsazené. „Rádi bychom uvolnili více termínů, ale k tomu zatím nemáme dostatek očkovací vakcíny,“ uvedl mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Krajské nemocnice měly v minulém týdnu, kdy s očkováním začaly, k dispozici přibližně tisícovku dávek. Z nich poskytly část nemocnici v Sušici a pro vlastní potřebu jim zbylo zhruba 900 vakcín. Vyšly zhruba na polovinu zdravotnického personálu a na část rizikových pacientů nemocnic.

„Na tento týden máme k dispozici opět pouhých 900 vakcín. Z nich očkujeme další zdravotníky, další pacienty, zaměstnance zdravotnické záchranné služby a zhruba 550 vakcín jsme měli připravené k očkování klientů domovů pro seniory či domovů se zvláštním režimem. Když se ale spustil rezervační systém, rozdělili jsme toto množství i mezi veřejnost,“ popisuje mluvčí.

Mezi prvními naočkovanými seniory byla dnes dopoledne Viktorie Fajcová, která žije v Domově pokojného stáří Naší paní v Klatovech. S ní byli naočkováni i další dvě desítky klientů. V Domažlicích byl dnes po poledni prvním očkovaným František Stahl, kterého zarezervoval v pátek odpoledne jeho vnuk.