Zajímavost ve Stodu: Dvoje dvojčata během několika hodin. A překonaný rekord

Nemocnice Plzeňského krajeStodská nemocnice
24. 11. 2017

Loni jedna dvojčata za celý rok, letos dvoje během několika hodin. To je zajímavost, kterou se čerstvě pyšní porodnice naší rodinné nemocnice ve Stodě. Ve středu 22. listopadu se u nás brzy po ránu narodila dvoje dvojčata. Necelé tři hodiny po půlnoci to byl Samuel a Izabela Z. a po osmé ráno Natálie a Dominik K. Všichni čtyři jsou v pořádku a mají se čile k světu. A maminky jsou moc šťastné.

V letošním roce se jedná už o pátá a šestá dvojčata, zatímco v loňském roce se ve Stodu narodila jedna.

A ještě jedna zajímavost: O tomto víkendu přijde s největší pravděpodobností ve stodské porodnici na svět už 579. a 580. novorozenec. Tím se ve více než měsíčním předstihu vyrovná a rovnou i přeskočí počet novorozenců za celý loňský rok.

Děkujeme za důvěru. Váš tým naší rodinné porodnice

Bc. Jiří Kokoška

PR a komunikace Nemocnice Plzeňského kraje
jiri.kokoska@nemocnicepk.cz

Copyright ©2019 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.