Rokycanská nemocnice dočasně pozastavuje provoz odběrového místa

14. 4. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE, AKTUALIZUJEME

Z důvodu nízkého počtu pacientů indikovaných na Rokycansku k vyšetření na nákazu koronavirem se od úterý 14. dubna  pozastavuje provoz odběrového místa u Rokycanské nemocnice. Vybavení odběrového místa zůstává připravené pro případ, že by byla potřeba testování na Rokycansku opět zintenzivnit. Mezitím budou pacienti z Rokycanska odebíráni buď mobilně, nebo budou posíláni k odběrům na jiná odběrová místa. 

„Dle dosavadního testování je Rokycansko, co do počtu a míry pozitivně testovaných na nákazu koronavirem, jednou z nejméně postižených oblastí v Plzeňském kraji. Proto zde nebyla v posledním týdnu potřeba nechat testovat větší počet pacientů a místo nebylo dostatečně využité. Dohodli jsme se proto s Krajsklou hygienickou stanicí na dočasném pozastavení. Místo a týmy ale zůstávají připravené na obnovení provozu, jakmile to bude opět potřeba," říká šéf krajských nemocnic Marek Kýhos s tím, že naopak 15. dubna zahajuje provoz odběrové místo v Klatovech, kde je potřeba testovat větší. V provozu zůstává odběrové místo u Domažlické nemocnice.

Odběrové místo v Rokycanech odebralo od svého spuštění do pondělí 13. dubna 710 pacientů. V posledních dnech to už byly ale pouze jednotky. 

Odběrové místo v Domažlicích odebralo od svého spuštění do pondělí 13. dubna 1398 pacientů. I během Velikonoc to bylo denně v průměru 80 lidí. Denní rekord odebraných pacientů je z minulého týdne 160 pacientů.   

      

Rokycanská nemocnice spustila provoz odběrového místa

18. 3. 2020

V Rokycanské nemocnici zahajuje ve čtvrtek 19. března od osmi hodin ráno provoz odběrové místo pro odběr vzorků ke zjištění nákazy koronavirem. Odborní zdravotníci nemocnice budou odebírat vzorky výhradně osobám doporučeným k odběru Krajskou hygienickou stanicí. Všechny ostatní, kteří nebudou indikováni k oběru, žádáme, aby k odběrovému místu vůbec nechodili. Prostor bude hlídán.  

Umístění odběrového místa 

Rokycanská nemocnice - Voldušská 750, Rokycany

Odběrové místo je v zadní části areálu nemocnice. Z Voldušské ulice je příjezd k místu viditelně označen. Pacienti jsou povinni přijet k odběru osobním vozem (ne pěšky nebo hromadnou dopravou). 

Provozní doba

provoz ukončen

Průběh odběru

  • Pacient indikovaný k odběru obdrží od Krajské hygienické stanice potvrzení s termínem a místem, kam se dostaví k odběru (mail, SMS). Pokud  pacient není indikován k odběru, bude odmítnut.
  • Pacient musí přijet k odběru osobním vozem. 
  • Na místě zůstane pacient po celou dobu ve voze.  Prokáže se (kartička zdravotní pojišťovny) a doloží doporučení od KHS (mail, SMS). 
  • Dále bude postupovat dle pokynů zdravotníků.
  • Po dokončení odběru odjede označenou trasou z areálu nemocnice.  

Výsledky

Odebrané vzorky jsou po ukončení provozu odběrového místa převezené do laboratoře, která předává výsledky krajské hygienické stanici. Ta sděluje pacientům výsledky telefonicky. Více informací zde.


Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.