Během prázdnin se v Domažlicích mírně upraví čas odběrů dárců krve. Kapacity zůstanou. Noví dárci vítáni

10. 6. 2024

KRÁTKÁ INFORMACE

Odběrové místo dárců krve v Domažlické nemocnici je nuceno mírně upravit během letních prázdnin provoz. Během července a srpna bude sice odebírat dárce jako obvykle vždy v úterý. Zkrátí se ale odběrový čas. Během prázdnin bude od 6:30 jen do 9:00. Kapacity se ale zásadně neomezí. Frekvence odběrů se zrychlí. Počítá s tím i rezervační systém.

Důvodem úpravy provozní doby jsou organizační změny na transfuzním oddělení v Klatovské nemocnici, které krve od domažlických dárců zpracovává. „V Klatovech se bude během prázdnin dělat v prostorách oddělení rekonstrukce vzduchotechniky. I tamní provoz bude tedy omezen (podrobnosti zde), ale hlavně se bude krev zpracovávat v jiném vzdálenějším zařízení. Abychom ji převezli včas, musíme odběry ukončit kolem deváté hodiny,“ vysvětluje mluvčí Domažlické nemocnice Jiří Kokoška a zároveň doufá, že zájem o dárcovství ani v létě nepoleví. Vítáni jsou i noví dárci. 

"Pokud některým dárcům zkrácený čas odběrů nevyhovuje, budeme rádi, pokud přijdou darovat krev ještě v červnu. To samozřejmě za předpokladu, že mají dostatečný odstup od předchozího odběru. Jinak se dárcům za komplikace omlouváme. Bohužel rekonstrukce vzduchotechniky je letos nezbytná,"  doplňuje vedoucí lékařka pracoviště transfuzních služeb Klatovské nemocnice Kateřina Nováčková.

S omezením transfuzního pracoviště v Klatovech dále souvisí přerušení odběrů plazmy v Klatovech od 21. června do 30. srpna, zrušení všech červencových a srpnových výjezdových odběrů. A odběry v Klatovech budou po dobu prázdnin pouze v pondělí a ve čtvrtek od 6:30 do 9:00 (prvodárci od 7 do 8 h).  

Odběry dárců krve v Domažlicích nyní 

ÚT  |  6:30 - 10:30  

Odběry během července a srpna

ÚT  |  6:30 - 9:00

  • kapacity budou zachovány, frekvence odběrů se zrychlí
  • REZERVACE zde
Odběry transfuzního odd. Klatovské nemocnice 
  • Odběry plazmy v KN se po dobu prázdnin ruší
  • Odběry krve výjezdově se po dobu prázdnin ruší
  • Odběry krve v KN upraveny klatovy.nemocnicepk.cz/krev

 

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.