Dárky pro naše první letošní novorozence

10. 1. 2024

Eliška a Honzík jsou naši první letošní novorozenci. I proto se na ně přišel podívat i náš pan ředitel Petr Hubáček a hlavní sestra naší nemocnice Jana Boučková.
Honzík s Eliškou dostali malou pozornost v podobě hračky a maminky krásnou kytici.

První letošní novorozenci na sebe sice nechali v porodnici Domažlické nemocnici čekat. Když se ale narodili, tak hned dva krátce po sobě. Jako první se letos v Domažlicích narodil Honzík Herzer a to ve čtvrtek 4. ledna v 9:01. A krátce poté, co mu dětské sestry naměřily 3350 gramů a 51 cm, se narodila i první domažlická holčička Eliška Horová. Na svět přišla v 10:36 a měřila 51 cm a vážila 3900 gramů.

Termín porodu očekávali manželé Herzerovi přímo na Nový rok. Ale Honzíkovi se tak brzy na svět ještě nechtělo, tak si museli ještě tři dny počkat. Osudu prvního domažlického miminka roku ale stejně neutekl. „Lepší než aby to bylo dříve. Takto jsem měla věci připravené a stačilo jen přijít. Bydlíme totiž kousek od nemocnice,“ prozradila usměvavá maminka Kateřina Herzerová s tím, že na Honzíka už doma čeká dvouletá sestřička Anička.