Děkujeme za krásné poděkování. Rádi jsme vašemu žákovi pomohli

13. 6. 2023

PODĚKOVÁNÍ

Na počátku června jsme obdrželi od třídní učitelky 9.A Základní školy Nad Přehradou v pražských Horních Měcholupech Mgr. et Mgr. Miroslavy Paškové poděkování za ošetření jednoho z žáků. S jejím svolením a s naší radostí za milá slova poděkování zveřejňujeme a děkujeme za něj. Každý podobný vzkaz nás ujišťuje, že naše práce má smysl a motivuje nás k další snaze pomáhat.

Dobrý den,

v úterý 29. května ráno k Vám byl ZZS dopraven můj žák, t.č. na škole v přírodě v Železné Rudě. Kvůli krvácení z nosu mu spadl tlak a omdléval. Nešlo naštěstí o nic vážného, tím spíše jsem byla překvapena vřelým přístupem posádky ZZS a následně personálu vašeho ORL a pak také pracovnic nemocničního bufetu, které pro žáka uvařily kávu, jež ho během pár minut postavila na nohy.

Jsme základka z Prahy a kdyby se to stalo u nás, v nejmenované spádové nemocnici by nás nechali trčet mnoho hodin. Kdežto u vás šel žák okamžitě do ordinace, tam jste zamezili dalšímu krvácení, paní doktorka a sestřička mu zvedaly tlak i dobrou náladu, a mně coby vystrašené učitelce rovněž.

Vůbec jsem poprvé zažila tak dobré "nemocniční klima", počínaje personálem, který mě k ambulanci nasměroval, přes další pacienty v čekárně, které žák předběhl, až po lékárnici, u které jsem pak kupovala léčivo. Zkrátka by mě nenapadlo, že návštěva nemocnice může pozitivně nastartovat den.

Jak jsme byli hned hotoví, zašli jsme s žákem na skvělou snídani do Café Jednorožec, kde nás doplnil zbytek třídy - toho dne jsme měli objednané prohlídky katakomb, barokní lékárny a výstup na věž. Že jsme se s žákem dostali do Klatov jako předvoj výpravy přes vaši nemocnici, doplnilo pozitivní mozaiku zážitků z vašeho města.

Vyřiďte, prosím, naše díky na ORL, ZZS, v bufetu a lékárně.

Mgr. et Mgr. Miroslava Pašková
Základní Škola Nad Přehradou, Praha 10