Během dětského dne vznikl v Domažlické nemocnici řetěz stovek tančících a zpívajících oslavenců

12. 6. 2024

FOTOGALERIE / PODĚKOVÁNÍ

Konec jara a začátek léta je v Domažlické nemocnici už od roku 2018 (s výjimkou covidových let) spojen i s jednou ne úplně zdravotnickou akcí. Nemocnice a její partneři pozvou do nemocničního parku děti z domažlických mateřských a základních škol a uspořádají pro ně dětský den. Tradice se opakovala i letos. V úterý 11. června od 8 do 14 hodin oslavilo v areálu nemocnice svůj nedávný svátek přes 1100 dětí. A atmosféra byla úžasná. Děti si vyzkoušely nebo zhlédly desítky různých atrakcí a ukázek, hrály si, soutěžily a plnily úkoly, za jejichž splnění na konci dostaly dárkové tašky. A mimo to vytvořily zcela spontánně během diskotéky dlouhý dětský řetěz nebo spíše vláček. "Tohle jsme tu ještě nezažili. Michal Karolyi jako DJ pustil například písničky Safír, Pedro, Pedro, Pedro nebo Mašinka a děti napřed začaly tančit a zpívat a pak se spojily do řetězu," popisuje za nemocnici Michaela Vlnatá, která akci pravidelně připravuje. 

Dětský den byl ale samozřejmě i poučný a týkal se i samotného zdravotnictví. Ukázky předváděly všechny složky integrovaného záchranného systému vč. Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ukázky první pomoci aj.) , Policie ČR (např. práce psovodů a ukázka vozidel), Městské policie Domažlice, Hasičského záchranného sboru PK, který představil mimo jiné ukázku slaňování pomocí nové výsuvné plošiny, nechyběli dobrovolní hasiči a samozřejmě byla k vidění i část vybavení pracovišť samotné nemocnice včetně vozů Zdravotnické dopravní služby DN. Děti bavil maskot autocentra Šmucler a svá stanoviště měly v nemocnici i BESIP, zdravotní pojišťovny a mnozí další. Premiéru mezi účastníky se zajímavým programem měla letos Armáda ČR.    

"Děkujeme jak partnerům, včetně těch, kteří pomohli finančně nebo poskytli občerstvení a další služby, tak i všem zapojeným zdravotníkům, studentům a v neposlední řadě i učitelům a vychovatelům za skvělou organizaci dětí. Děti to nesmírně bavilo a to je hlavní. Za rok se opět těšíme," vzkázal všem zapojeným ředitel nemocnice Petr Hubáček.  

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.