Domažlická nemocnice vyměnila další ze starých sanitek za novou - pohodlnější, tišší a ekologičtější

6. 2. 2023

Domažlická nemocnice pokračuje v obnově vozového parku dopravní zdravotnické služby, tedy sanitek určených k přepravě pacientů, kteří nemají možnost dostat se sami z domova na lékařská vyšetření, nebo i k jejich přepravě mezi zdravotnickými zařízeními. Novým přírůstkem je Volkswagen Crafter se zdravotnickou vestavbou. Nahradí vůz, který měl najeto už víc než 300 tisíc kilometrů a neposkytoval pacientům dostatečný komfort. Bezpečí na cestách popřál autu tradičně i nemocniční kaplan Wojciech Pelowski.

„Snažíme se dál zlepšovat služby pro všechny pacienty, včetně těch, kteří jsou buď imobilní nebo nemají nikoho blízkého, kdo by je mohl dovézt na vyšetření k lékaři a zpět. Postupně proto nahrazujeme sanity s velkým nájezdem, které už nejsou tak pohodlné, jsou uvnitř hlučné, prodražuje se jejich servis a zároveň i spotřeba,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že letos nemocnice pořídí celkem pět sanitek. „Tím úplně obnovíme už všechny staré vozy, který jsme převzali v roce 2019 od předešlého provozovatele zdravotnické dopravy,“ doplňuje.

„Sanitní vozidlo má standartní výbavu. Na palubě je kyslík, defibrilátor, ambuvak neboli ruční dýchací přístroj, transportní plachta pro manipulaci s těžkými pacienty. Máme tu porodnický balíček pro případný porod během cesty, je tu plně vybavená zdravotnická brašna, kde je obvazový materiál, vybavení pro ošetření ran či popálenin. A jsou tu transportní nosítka a křeslo,“ popisuje vedoucí řidič zdravotnické dopravní služby Miloslav Kundrát

Celkem má Domažlická nemocnice 13 sanitních vozů. Na konci roku jich bude 14. Zvyšuje se totiž poptávka po této službě a jeden vůz musí být záložní, pokud je nějaký další v servisu.

Více info ke službám ZDS
www.domazlice.nemocnicepk.cz/zdravotnicka-dopravni-sluzba/