Jana Hlaváčová z Domažlická nemocnice získala titul Sestra sympatie. Na Žofíně skončila třetí

28. 2. 2023

SESTRA SYMPATIE

Roli zdravotní sestry vyměnila v pátek večer Jana Hlaváčová z Domažlické nemocnice de facto za roli modelky, resp. jedné z finalistek soutěže Sestra Sympatie 2022, která vyvrcholila oceněním vítězek a reprezentačním plesem na pražském Žofíně. “Musím říci, že celý den byl hodně náročný. Líčení, focení, nácvik na pódiu, pak samotné finále soutěže. S rodinou jsem se na plese potkala až kolem půlnoci,“ říká reprezentantka Nemocnic Plzeňského kraje. Trpělivost se ale vyplatila. Staniční sestra domažlického oddělení následné péče si z Prahy přivezla třetí místo.

Gratulujeme!

Skončený 11. ročník soutěže Sestra Sympatie začal už v roce 2021. Kvůli pandemii byl ale start posunut až na podzim loňského roku. Do soutěže se přihlásily desítky sester z celé ČR. Do finálového večera, který se uskutečnil 24. února pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR se pak na základě prosincového veřejného hlasování dostalo 11 finalistek. Jana Hlaváčová postoupila díky několika stovkám hlasovacích SMS, které jí poslali kolegové, blízcí i bývalí pacienti.

Finálový den pro ni začal v Paláci Žofín už brzy dopoledne. „Sraz byl už v 9:30. Dělali jsme nácvik, jak se budeme pohybovat po pódiu, jak a kdy máme vycházet. Jak s námi budou mluvit porotci, kde bude moderátor. Pak přišlo líčení, první oblékání, focení, další nácvik. Podle mě to bylo náročnější než práce sestry,“ popisuje Jana Hlaváčová s tím, že před porotu napřed sestry nastupovaly v pracovním oblečení a na vyhlášení už ve společenských šatech.

K VIP hostům plesu patřily známé osobnosti české medicíny. Byl mezi nimi například prof. Jan Pirk, prof. Pavel Pafko, primátor Hlavního města Prahy doc. Bohuslav Svoboda, náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Jakub Dvořáček, ředitel FN Motol Ing. Miloslav Ludvík nebo prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová. Večer pak moderovali Vojtěch Bernatský z České televize a herec Petr Rychlý.

Porota složená právě z osobností i zástupců českého zdravotnictví vybrala z jedenácti finalistek tři vítězky tradiční soutěže Sestra sympatie. Třetí místo získala právě Mgr. Jana Hlaváčová z Domažlické nemocnice, jako druhá se umístila Nikola Uhrová z Nemocnice Břeclav a vítězství patří Mgr. Kateřině Petulové z FN Olomouc. Přímo na místě mohli hosté zvolit také Sestru sympatie plesu, kterou se stala díky velké podpoře přítomných kolegů Martina Kravariková z FN Motol.

„Nemocnice mohou být na své zástupkyně opravdu hrdé, protože ve svých krátkých vystoupeních předvedly hluboký vztah ke svému povolání, ale i osobní šarm: tato soutěž je totiž především o vnitřní kráse, dobrém srdci a kouzlu osobnosti - prostě o skutečné sympatii,“ uvedla v závěru oficiální části večera Martina Šochmanová.

Kromě noblesního lesku se ples vyznačoval již tradičně skvělou zábavou s poutavým programem a bohatou tombolou. Kdo chtěl, mohl tančit skoro až do rána. Od půlnoci totiž zahrál Michal Hrůza se svojí Kapelou Hrůzy.

„Rád bych naší šampionce poděkoval, že měla odvahu se do soutěže přihlásit a že takto skvěle reprezentovala naši nemocnici,“ vzkázal ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček.