Nadace Veolia pořídila na chirurgii v Rokycanech dezinfekci vzduchu

19. 12. 2022

Pacienti chirurgického oddělení Rokycanské nemocnice jsou opět o něco více chráněni proti infekci otevřených ran v podobě zlatého stafylokoka, který je rezistentní vůči mnoha typům antibiotik a zejména u pacientů se sníženou imunitou může komplikovat hojení. Ve všech svých prostorech totiž oddělení používá nový přístroj k desinfekci vzduchu Novaerus Protect 800. Nemocnice ho pořídila s pomocí daru Nadačního fondu Veolia ve výši 50 tisíc korun.

Prostředky na nákup poskytla nadace v programu MiNiGRANTY Veolia, v němž letos pomohla 144 projektům z celé ČR v hodnotě přes 4,7 milionu korun. „Z daru jsme pořídili čističku vzduchu určenou pro středně velké prostory. Chirurgické oddělení ji bude používat střídavě na pokojích, vyšetřovnách, zákrokových a případně i operačních sálech,“ říká manažerka kvality Rokycanské nemocnice Monika Součková.

Děkujeme!