Novým předsedou představenstva Stodské nemocnice je Ing. Miroslav Zábranský

1. 10. 2020

Novým předsedou představenstva Stodslé nemocnice je o 1. října Ing. Miroslav Zábranský, který již dříve s nemocnicí spolupracoval a působil také v týmu Nemocnic Plzeňského kraje jako manažer nemocničních laboratoří. V čele nemocnice vystřídal MUDr. Alana Sutnara, který na vlastní žádost odstoupil k 30. září z managementu nemocnice, aby se ve Stodě mohl věnovat už hlavně lékařské činnosti.

Miroslav Zábranský je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, po které ale studoval ještě například vyšetřovací metody v klinické biochemii a další specializace. Od poloviny 90. let pracoval ve vedení především zdravotnických laboratoří (např. Skupiny Agel a Klatovské nemocnice), ale i v nejvyšším managementu některých společností.

Do představenstva Stodské nemocnice jej jmenovala jako vítěze výběrového řízení valná hromada společnosti, kterou je Rada Plzeňského kraje.

Alan Sutnar zůstává členem představenstva Nemocnic Plzeňského kraje.