Online s odborníkem: Jak rozeznat respirační onemocnění a infekce dětí

22. 2. 2024

WEBINÁŘ

Domažlická nemocnice připravuje v pravidelných intervalech pro laickou veřejnost webináře (internetové vzdělávací přednášky) na různá zdravotnická témata zejména se zaměřením na preventivní péči. Po úvodním díle projektu "Online s odborníkem" z prosince 2023 na téma Prevence nádoru mléčné žlázy zveřejňujeme nyní druhý díl. Pořad Online s odborníkem připravila 12. 2. 2024 primářka našeho dětského oddělení MUDr. Lenka Dvořáková a jeho téma bylo "Respirační infekce u dětí". Webinář lze vždy v den konání sledovat online přes počítač, tablet nebo chytrý telefon a přednášejícímu je možné v průběhu poslílat konkrétní dotazy k zodpovězení. Záznam webináře pak zveřejňujeme na našem YouTube kanále (www.youtube.com/@nemocnicepk1) a také na webu a faceboku naší nemocnice. Druhý z webinářů naleznete právě na této stránce.

Omluva: za pozdní začátek online vysílání 12. února se omlouváme. Způsobily ho technické potíže na straně poskytovatele přenosové aplikace.

Oprava: Během webináře zazněla nedopatřením jedna mylná informace: Vyrážka na rukou viditelná na 2. slidu prezentace resp. zmiňovaná v čase 7:16 je tzv. "sedmá nemoc" (nikoli šestá). Za nepřesnost se omlouváme. Bohužel zpátky už v nahrávce neopravíme ;)

Příští webinář

Další webinář plánujeme na březen, kdy bude na téma "Diabetes mellitus - jedno z nejčastějších civilizačních onemocnění" přednášet primář interního oddělení MUDr. Vojtěch Česák, Ph.D. Termín upřesníme v nejbližších dnech v další pozvánce a průvodním článku. Těšíme se, že se k nám připojíte. Tým DN

Předchozí webinář (zde)