Poděkování od pacientů předává hlavně kolegům. Nyní primář chirurgie Šmíd dva milé vzkazy uveřejňuje

23. 8. 2023

PODĚKOVÁNÍ ZA PÉČI

Stodská nemocnice provádí všechny typy chirurgických operací v běžném rozsahu nemocnice okresního typu. V portfoliu chirurgického oddělení jsou laparoskopické operace kýl, žlučníku a apendixu, operace žil, hemoroidů resekce tlustého střeva při nádorovém i nenádorovém onemocnění, artroskopie, úrazová chirurgie, tedy traumatologie a další. Hlavní předností jsou krátké čekací lhůty, v menší regionální nemocnici empatický a individuální přístup personálu a v neposlední řadě kvalita, což mnozí z pacientů dokazují i milými děkovnými vzkazy.

„Všechny předávám kolegům a kolegyním, kterých se týkají, kteří o daného pacienty nejvíce pečovali, protože každý podobný vzkaz je zvlášť v současné době radostí a motivací dělat svoji práci co nejlépe,“ říká primář oddělení David Šmíd. Nyní se ale rozhodl dvě z posledních poděkování se souhlasem jejich autorek i zveřejnit. „Oběma ženám děkuji a přeji nejen jim pevné zdraví.“

Vážený pane primáři,

dovoluji si Vám oznámit, že po operaci střeva, kterou jsem podstoupila u Vás ve Stodu na chirurgii v prosinci 2022, jsem byla zařazena do chemoterapeutické léčby na onkologii v Chebu. Chemoterapeutická léčba byla ukončena v dubnu 2023 a po ní bylo provedeno kontrolní vyšetření CT, kolonoskopie, krevní rozbory, mamografie. Vše v pořádku.

Tímto bych Vám chtěla moc a moc poděkovat za skvělou zdravotnickou péči, která mi byla ve Stodu na Vašem oddělení po dobu mé hospitalizace poskytnuta a Vám pak především za perfektní chirurgický zákrok, který mi umožnil v krátké době ukončit onkologickou léčbu a vrátit se do normálního života.

Ještě jednou moc děkuji. Děkuji samozřejmě všem zaměstnancům Vašeho skvělého chirurgického týmu.

Dana Dostálová  (17. 8. 2023)

Vážený pane řediteli,

dovolte mi touto cestou poděkovat za mimořádnou péči, nadstandardní zdravotnické služby, starostlivost a přístup celého týmu oddělení chirurgie nemocnice Stod při operaci ruky.

Dne 3. 8. 2023 jsem jsem spadla po zádech z 8 schodů. Manžel mě naložil do auta a zavezl do Plzně na pohotovost, protože prý „do Stodu raději ne“. Dnes se za toto nepodložené rozhodnutí omlouvám a stydím.

Po peripetiích na pohotovosti v Plzni a posléze při odkládání operace, i když naštíplý 3. a 4. obratel a zlomené zápěstí na pravé ruce, jsem po propuštění navštívila PANA DOKTORA RYŠAVÉHO, chirurgie Tachov. Doktora s lidskou tváří, naprostého profesionála. Po shlédnutí rentgenových snímků konstatoval, že ruka se musí operovat co nejdříve. I když mě viděl poprvé v životě, stála jsem mu za to, aby poslal snímky přímo do nemocnice ve Stodu a zatelefonoval Mudr. Šmídovi staršímu.

Od čtvrtka 10. 8. od rána už jsem si připadala jako Alenka v říši divů. Na ambulanci o mně věděli, za půl hodiny jsem byla na pokoji s informací, že operace proběhne v pátek dopoledne. Když jsem se navíc během sobotní vizity dozvěděla, že mohu jít domů, byla jsem v sedmém nebi. U vás je pacient člověk, kterému se všichni snaží pobyt v nemocnici v rámci možností zpříjemnit. Troufám si tvrdit, že v dnešní době něco naprosto mimořádného a neobvyklého. a ruka se hojí.

Závěrem snad jen ještě jeden veliký dík

Darija Čmiková (15. 8. 2023)