Při Dni veřejného zdraví a prevence s VZP nabídne Klatovská nemocnice desítku vyšetření a ukázek

31. 5. 2024

POZVÁNKA, PREVENCE

Klatovská nemocnice se i letos připojuje k akci Den veřejného zdraví a prevence, kterou na středu 5. června od 11 do 16:30 připravuje na náměstí Míru v Klatovech Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a Plzeňský kraj. Nemocnice během ní nabídne desítku bezplatných preventivních vyšetření a ukázky moderních či méně obvyklých forem léčby. Program je určen jak dospělým návštěvníkům, tak i dětem. Pro ty jsou navíc přichystané soutěže a za jejich splnění drobné ceny.

„Naším cílem je vést lidi k odpovědnosti za své zdraví a učit je důležitosti prevence. I proto se snažíme organizovat akce pro širokou veřejnost, kde si mohou na potřebná základní vyšetření zajít bez objednání a zkonzultovat své zdravotní potíže s odborníky. Včasným zahájením léčby je možné předejít řadě komplikací, které by se mohly dostavit v pozdějším stádiu onemocnění,“ vysvětluje důvody pořádání akce ředitelka Regionální pobočky VZP Plzeň Lenka Havlasová s tím, že sama VZP bude příchozí informovat o preventivních a screeningových vyšetřeních hrazených z prostředků veřejného zdravotního pojištění a o dalších preventivních programech, na které svým klientům pojišťovna přispívá.

Aktivity Klatovské nemocnice

5. června od 11 do 16:30  |  náměstí Míru Klatovy
Preventivní vyšetření
  • odběry kapilární krve na stanovení hladiny cukru
  • měření tlaku krve, saturace kyslíku v krvi
  • měření nitroočního tlaku na přístroji
  • kontrola kožních znamének
Ukázky
  • rehabilitační cvičení pomocí virtuální reality
  • canisterapie – terapeutičtí psi a jejich využití
  • hygiena rukou
Jiné
  • informace k dárcovství krve v Klatovské nemocnici
  • hry a soutěže pro děti o drobné ceny
   Klatovská nemocnice pak připravuje například měření nitroočního tlaku na přístroji kvůli včasnému záchytu šedého zákalu, ukázku využití brýlí virtuální reality v rehabilitační péči nebo představení inovativní pomůcky TUGI, která se používá při aplikaci podkožních injekcí. „Loni byla naše pracoviště v obležení zájemců. Proto jsme letos naši nabídku zatraktivnili a dále rozšířili. Velkou atrakcí bude určitě návštěva canisterapeutických psů, kteří navštěvují naše dětské oddělení,“ říká hlavní sestra Klatovské nemocnice Vladislava Veselá.

Na náměstí nebudou chybět vozidla Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, které si budou moci malí i velcí návštěvníci prohlédnout, vyzkoušet si pod odborným dohledem resuscitaci nebo správnou aplikaci defibrilátoru. A studenti klatovské střední zdravotnické školy budou mít připraveny ukázky samovyšetření na maketách.

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.