Rokycanská nemocnice dokončila rekonstrukci bytů pro zaměstnance

1. 6. 2020

Rokycanská nemocnice dokončila druhou etapu rekonstrukce bytového domu, kde mohou bydlet zdravotníci, kteří nemají v Rokycanech vlastní bydlení. Dům stojí v blízkosti nemocničního areálu a má 16 bytových jednotek 1+1. Čtyři se rekonstruovaly loni v zimě. V předchozím týdnu skončila úprava dalších sedmi.

Jednalo se o kompletní modernizaci interiérů včetně sítí a výměny oken. „V bytech se dělala voda, elektřina, topení, podlahy. Měnily se dveře včetně zárubní, dávala se nová plastová okna a jsou kompletně nová bytová jádra, tedy koupelna s toaletou i kuchyňský kout, kde už chybí doinstalovat pouze lednice,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Šíma s tím, že část modernizovaných bytů už má své obyvatele.

Nemocnici se v loňském roce dařilo doplňovat týmy zdravotníků. Díky tomu mohla v závěru roku obnovit provoz lůžkové stanice C interního oddělení. Sestry i další zdravotnický personál ovšem přichází nejen z Rokycanska, ale i z Plzně nebo různých koutů země.

„Abychom jako zaměstnavatel zaujali, musíme mít adekvátní bydlení. Umíme třeba i společně s městem najít byt, anebo máme k dispozici právě vlastní kapacity. Nemocniční byty už ale byly zastaralé. Proto jsme se rozhodli je postupně kompletně modernizovat. V domě jich je celkem 16. Ty zbylé dokončíme v další etapě,“ vysvětluje předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos a doplňuje, že byty využívají kromě kmenových zaměstnanců i třeba studenti zdravotnických škol, kteří v nemocnici vykonávají praxi. „Je to pro ně pohodlnější mít možnost bydlet v blízkosti nemocnice, než stále dojíždět. Mají tak i lepší možnost kombinovat praxi s učením,“ doplňuje.

Letošní druhá etapa rekonstrukce vyšla na 3,1 milionu korun. Loňské úpravy stály 1,5 milionu. Nemocnici čeká v blízké době i výstavba nového systému pro vytápění a chystá se postupná rekonstrukce hlavní nemocniční budovy.