Rokycanská nemocnice postaví parkoviště pro 200 aut. Řidiči ho začnou využívat v létě

19. 1. 2022

Vzhledem ke stále větší vytíženosti Rokycanské nemocnice a také z důvodu plánované modernizace nemocnice i celého areálu a rozšiřování i zkomfortnění péče vznikne letos v areálu nemocnice nové velké parkoviště pro 200 aut. Výstavba začne koncem ledna a hotové a k dispozici pro řidiče bude v létě. Současné dvě menší parkovací plochy vně areálu zůstanou zachovány i do budoucna.

„Nové parkoviště bude vlevo za vjezdem do areálu. Nyní je tam zpevněná plocha pro zhruba 30 aut zaměstnanců a za ní loučka obklopená náletovými dřevinami. Tyto plochy se spojí a vznikne hlavní parkoviště pro zaměstnance i návštěvníky nemocnice,“ popisuje její ředitel Jaroslav Šíma s tím, že výstavbu financuje vlastník areálu Plzeňský kraj a vyjde na víc než 30 milionů korun.

Součástí parkoviště bude odkanalizování, osvětlení i parkové úpravy včetně výsadby nových keřů a stromů. Parkoviště bude napojené jak na příjezdovou komunikaci do nemocničního areálu tak i na horní parkoviště ve Voldušské ulici.

Horní i spodní parkoviště ve Voldušské ulici, které mají kapacitu 90 aut, zůstanou zachované. Spodní se ale postupně dočká úpravy v rámci rekonstrukce celé Voldušské ulice.

Kapacita parkování před i uvnitř areálu se od léta navýší až na 320 míst. Současná kapacita pro 150 vozů je totiž nedostačující. „Potřeba parkovacích míst se neustále zvyšuje. V posledních letech jsme navýšili ambulantní i lůžkovou péči, přibývá pacientů, kteří chtějí mít auta u nemocnice i během hospitalizace, a vozem dojíždí do práce stále více zaměstnanců. A v neposlední řadě je naplánována velká modernizace nemocnice, která v dalších letech objem péče dál navýší,“ vysvětluje důvody investice Jaroslav Šíma.

V souvislosti s výstavbou parkoviště se omlouváme za dočasné zhoršení komfortu pohybu v přilehlých částech areálu nemocnice. Nemocniční péče ani provoz odběrového místa nebo očkovacího centra, stejně jako tzransfuzního odd. nebudou nijak narušeny.