Vrchní dětského Dana Zahálková patří mezi pět Nej Sestřiček ČR

21. 9. 2020

AKTUALIZOVÁNO - 21.9. 

Ač z malé regionální nemocnice dosáhla naše kolegyně Dana Zahálková, vrchní sestra dětského oddělení Domažlické nemocnice, velkého úspěchu v celorepublikové soutěži Nej Sestřička 2020. Kromě toho, že se dostala mezi 12 finalistek soutěže, tak ve veřejném hlasování, které probíhalo od července do 6. září, skončila mezi pěti nejlepšími. Celkovou vítězkou se stala druhá z reprezentantek Plzeňského kraje - vrchní sestra Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny Fakultní nemocnice Plzeň Marcela Prayerová. . Oběma sestrám zastupujícím Plzeňský kraj gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním i osobním životě. 

Slavnostní vyhlášení vítězky a ocenění všech finalistek se uskutečnilo v polovině září v Náchodě. Cílem 12. ročníku bylo podle pořadatelů především poděkovat sestrám a nelékařským pracovníkům za jejich celoroční práci a nasazení. 

„Letos je situace na zdravotním poli nebývalá, všichni se potýkáme s novou situací a pro zdravotníky je to nepředstavitelně náročné období. Přestože je jejich práce náročná i v běžné situaci, letos se jedná o extrémní nasazení. Je nám ctí, že můžeme alespoň takto přispět k ocenění jejich práce a poděkovat za jejich přístup a obětavost,“ řekl Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical, která je generálním partnerem soutěže.

"Vzhledem k tomu, že o vítězce rozhodovalo internetové hlasování a mezi finalistkami byly i sestry z mnohem větších nemocnic a měst, jako je Ostrava, Brno, Jihlava, Plzeň či Karlovy Vary, považuji umístění Dany Zahálkové mezi pěti nejlepšími za fantastické," říká ředitele Domažlické nemocnice Petr Hubáček

Dana Zahálková (druhá zleva), Marcela Prayerová (uprostřed v bílém) 


14. 8. - AKTUALITA, SOUTĚŽ

Krajské nemocnice mají zastoupení ve finále soutěže o Nej sestřičku. Podpořte Danu Zahálkovou

I když je letošní rok v mnohém netradiční a plno akcí se ruší, jedna společenská událost týkající se zdravotnictví přesto zůstává. Také letos se vybírá nejlepší zdravotní sestra České republiky. A mezi 12 finalistkami prestižní akce Batist Nej Sestřička mají svoji reprezentantku také Nemocnice Plzeňského kraje. Je jí Dana Zahálková, vrchní sestra dětského oddělení Domažlické nemocnice. Královnu sestřiček letos vybírá hlasováním po internetu veřejnost. Děkujeme, že naši a koneckonců i vaši zástupkyni podpoříte. Hlas ji můžete dát zde: www.nejsestricka.cz/sestricka/79/dana-zahalkova 


      
Letošní 12. ročník Batist Nej setřička byl vyhlášen v březnu, i přes nástup pandemie koronaviru. Nebo možná pandemii navzdory. Soutěž má své stálé místo mezi akcemi určenými pro pracovníky ve zdravotnictví. Poděkování a ocenění práce sestřiček a vůbec nelékařských zdravotníků je potřeba v každé době, a nyní to platí dvojnásob," říká Tomáš Mertlík generální ředitel společnosti Batist Medical, která akci organizuje. Záštitu nad akcí pak převzal mimo jiné i ministr zdravotnictví nebo Česká asociace sester.

Od března do června bylo možné nominovat účastnice. Mohli tak učinit zdravotníci, kolegové za nadstandardní práci, ale i pacienti nebo veřejnost za laskavý přístup k nemocným. V červenci vybrala odborná porota 12 finalistek, které se sešly v Praze a byly s nimi natočeny medailonky (viz níže). Následně bylo spuštěno hlasování. To končí  6. září. Slavnostní vyhlášení vítězky 12. ročníku se uskuteční 10. září v Náchodě.

"Naší kolegyni Daně Zahálkové gratuluji, že se dostala mezi 12 nejlepších. Už to je pro ni i její pracoviště vyjádřením a oceněním dobře odváděné práce. Samozřejmě ji ale přeji i co nejlepší výsledek ve finále soutěže, kam ji posílám svůj hlas. Věřím, že se přidají i kolegové a hlavně pacienti nebo v jejím případě rodiče dětí, které určitě poznaly její vstřícnost, snahu pomoci či zmírnit bolest, umění komunikace i s těmi nejmenšími pacienty, kdy je například potřebné dítě zklidnit nebo mu poskytnout i při obavách z nemocničního prostředí pocit bezpečí," říká šéf nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos

Mgr. Dana Zahálková, DiS. 

vrchní sestra dětského oddělení Domažlické nemocnice 
   

Jak hlasovat?

Na webu nejsestricka.batist.com najděte mezi finalistkami naši zástupkyni Danu Zahálkovou. Pod fotkou klikněte na tlačítko "HLASOVAT". Vyplňte svůj mail a odešlete. Hlasování je pak nutné ještě potvrdit v mailu, který obdržíte od pořadatele soutěže. Z každé mailové adresy lze hlasovat pouze jednou. Děkujeme za podporu naší kolegyně :)       

Dana Zahálková: Zdravotnictví byla správná volba

Vrchní sestra dětského oddělení Dana Zahálková je oblíbená nejen u malých pacientů a jejich rodičů, ale pro svoji vlídnost a neustále dobrou náladu i u kolegů z Domažlické nemocnice.

Co říkáte na to, že jste ve finále soutěže Nej sestřička Batist?

Byla jsem velice překvapená. Vůbec jsem to nečekala, že se při tak velké konkurenci dostanu až do finále.

Co to pro vás profesně znamená?

Velice si vážím vložené důvěry od vedení Domažlické nemocnice. Je pro mě čest, že vybrali právě mě. Myslím si, že takové ocenění si zaslouží každá sestra, která svoji práci dělá stále ještě s láskou a pokorou.

Proč jste se stala zdravotní sestrou? Co nebo kdo vás k tomuto povolání přivedl?

Po pravdě ani nevím. V Domažlicích velký výběr středních škol není. V 15 letech jsem nevěděla, čím chci být, proto jsme s nejlepší kamarádkou společně nastoupily na Střední zdravotnickou školu. Až tam jsem si uvědomila, že to byla správná volba a že nic jiného už v životě dělat nechci. Toto povolání mě naplňuje a baví zároveň.

Co vás na tomto povolání baví?

Vlastně všechno. Především je to práce s dětmi. Dále i to, že každá sestra má zodpovědnost, pracuje samostatně, ale zároveň spolupracuje v týmu. Naše práce je velice rozmanitá a člověk se nikdy nenudí.

Máte nějaké profesní cíle?

Již jsem si všechny profesní cíle splnila a nyní mám pouze jeden cíl, spíše vroucí přání, a to personálně posílit naše oddělení.Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.