Tachovský deník: Nemocnice následné péče Svatá Anna v Plané má nového primáře

19. 10. 2023

NAPSALI O NÁS

Nemocnice Svatá Anna má od léta nového primáře a na konci letních prázdnin došlo také k tradičnímu malování. Tématům se věnuje i článek redaktorky Tachovského deníku Moniky Šavlové.

Září začala Nemocnice následné péče Svatá Anna v Plané v novém, čistém prostředí, s novým primářem. Ten převzal rehabilitační oddělení včetně třetího patra, jehož veškeré prostory v průběhu srpna prošly drobnými stavebními úpravami a především výmalbou. Na pacienty tak čekaly nově opravené omítky, sokly a ochranné rohy, pokoje jsou nově vymalovány zeleno-bíle, kdy zelená ladí s nemocničními stolky.

Měsíc srpen byl pro vedení nemocnice a personál náročný. Komplikace běžně přináší samotná doba dovolených, třetí patro navíc fungovalo pouze v omezeném provozu, neb zde probíhala kompletní výmalba všech místností včetně potřebných doplňujících prací. Současně odcházel po asi dvaceti letech v působení na různých pozicích v nemocnici primář nemocnice Ladislav Šlesingr.

„Malování celého patra nesouviselo s nástupem nového primáře, nicméně jsme rádi, že jsme mu ho předali již v tomto stavu. Pan doktor Sergej Krasenko je chirurg s dlouholetou praxí, který se v posledních letech věnoval vedení oddělení následné péče na několika místech,“ představila nového šéfa nemocnice ředitelka nemocnice Dagmar Špédlová. „Prokouklo to tady, ta zelinkavá je opravdu moc pěkná barva, líbí se mi,“ usmívá se jedna ze starších pacientek, které přitakávají další dvě, s nimiž obývá jeden z nemocničních pokojů.

Nemocnice následné péče Svatá Anna není léčebna dlouhodobě nemocných. Tamní zdravotní péče využívají lidé po akutních ošetřeních nebo po hospitalizacích, doléčují se zde pacienti po různých operacích, jako jsou výměny kloubů nebo operace páteře. Ti jsou na Svaté Anně v největší míře. „Naším cílem je všechny tyto pacienty co nejdříve zrehabilitovat, aby se mohli vrátit domů do domácího prostředí a mohli dále normálně fungovat v běžném životě,“ uvedla ředitelka Špédlová.

Pokračování zde: www.tachovsky.denik.cz