V Rokycanech odebrali první den k vyšetření nákazy koronavirem 18 osob

19. 3. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Zdravotníci Rokycanské nemocnice odebrali první den provozu odběrového místa ke zjištění nákazy koronavirem 18 osob. Někteří doporučení pacienti nepřišli, ale mohou se dostavit zítra.  Odběry probíhaly bez komplikací. Většina pacientů neměla zdravotní potíže. 

K odebrání se mělo dnes dostavit do Rokycan 24 pacientů. Dorazilo jich 18. Důvod, proč ostatní nepřišli, nemocnice nezná. Ale nemusí být na  straně pacientů.  O nařízení termínu a místa odběru se nemuseli včas dozvědět. Proto mohou přijít zítra.

Kapacita odběrného místa byla původně stanovena na 4 osoby za hodinu. "Vše ale probíhalo bez komplikací a odběry byly mnohem rychlejší. Krajské hygienické stanici jsme tedy navrhli zintenzivnit zvaní na osm pacientů za hodinu. Zítra by jich tedy mělo dorazit až 48 plus případně ti z dneška," říká šéf nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos.

Pracoviště obsluhují tři zdravotnice. Jedna zajišťuje administrativu, druhá sepisuje anamnézu a třetí provádí samotný odběr. Zítra bude pracoviště obsluhovat další tým. Nemocnice má šest týmů. Všichni, kdo obsluhjí odběrové místo, se k této práci přihlásili dobrovolně. 

Odebrané vzorky byly po ukončení provozu odběrového místa převezené do Fakultní nemocnice Plzeň. Výsledky se pacienti dozví telefonicky.  

Info o provozu místa zde:  https://www.rokycany.nemocnicepk.cz/tiskove-zpravy/RN-odber/


Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.