Všechny prvodárce čeká na klatovské transfuzce motivační balíček od VZP

15. 9. 2022

KRATKÁ INFORMACE

Transfuzní pracoviště Klatovské nemocnice ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou hledají společně nové dárce krve. Od září do poloviny října proto nejvýznamnější pojišťovna věnuje v Klatovech každému prvodárci bez ohledu, u jaké pojišťovny je registrován, motivační balíček jako poděkování za rozhodný krok.

„Prvodárci mohou přijít přímo na odběrové pracoviště v pondělí, středu a čtvrtek od 8 do 10 hodin. Podstoupí krátké lékařské vyšetření, a pokud jím projdou, mohou poprvé darovat krev. Balíček pak obdrží automaticky,“ říká vedoucí lékařka transfuzního pracoviště MUDr. Jana Zítková s tím, že včetně vyšetření zabere odběr zhruba hodinku.

Na prvodárce se samozřejmě vztahují také všechny další benefity, například právo čerpat v den odběru placené pracovní volno a za každý odběr si odečíst ze základu daně 3000 korun.

VZP motivuje veřejnost k dárcovství krve dlouhodobě. Aktivním dárcům, kteří jsou u ní zaregistrováni, přispívá ročně až 3000 korun například na rehabilitace, saunu, plavání, návštěvu solné jeskyně a na dentální hygienu.

Více k dárcovství v Klatovské nemcnici - www.klatovy.nemocnicepk.cz/krev