Online s odborníkem (MUDr. Kolařík): Poruchy udržení moči u žen a možnosti léčby

3. 6. 2024

POZVÁNKA - WEBINÁŘ, ONLINE SEMINÁŘ

Vážení přátelé, sousedé, obyvatelé Plzeňského kraje,

před nedávnem jsme na webu a facebooku Domažlické nemocnice uveřejnili příspěvek "Poruchy udržení moči / močová inkontinence u žen a možnosti léčby". Primář gyn.-por. odd. MUDr. Dušan Kolařík v něm popisuje, že močová inkontinence je častým problémem zejména u žen a její výskyt se zvyšuje s věkem. Zároveň dodává, že řada žen to chápe jako přirozenou součást života, s níž těžko něco dělat. "Ve skutečnosti se ale medicína posunula v tomto směru za posledních 30 let značně kupředu a existuje řada úspěšných léčebných řešení. Je jen třeba, aby ženy vyhledaly pomoc u odborníků," říká primář, který se sám specializuje na obor urogynekologie. A aby toto téma přiblížil dalším ženám, věnuje mu další z webinářů Domažlické nemocnice "Online s odborníkem". Krátká přednáška pro laickou veřejnost se uskuteční v pondělí 10. 6. od 16 hodin. Pokud se chcete dozvědět víc, nezapomeňte se připojit přes svůj počítač, tablet nebo mobil. Pokud se chcete k tématu na cokoli zeptat, můžete poslat už nyní dotazy mailem (dusan.kolarik@domazlice.nemocnicepk.cz) nebo online během přednášky. 

Webinář pro veřejnost – online setkání

MUDr. Dušan Kolařík:
Poruchy udržení moči / močová inkontinence u žen a možnosti léčby 

Kdy? pondělí 10. 6. od 16 hodin do vyčerpání tématu (cca 16:45)

Jak? Kde? přes počítač / tablet / telefon v odkazu níže

                     ONLINE S ODBORNÍKEM 


Jak se připojit k webináři?
 1. Webináře se můžete zúčastnit z domova nebo odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Využít lze počítač, tablet i telefon. Ve zvoleném zařízení klikněte na odkaz „ONLINE S ODBORNÍKEM“.
      
 2. Webinář se vysílá pomocí aplikace MS Teams. Pokud tuto aplikaci nepoužíváte, nevadí. Budete připojeni přes internetový prohlížeč. Není nutné se nikde registrovat, ani nic instalovat.

 3. Po odkliku se připojíte v Teams přímo k webináři (buď pomocí aplikace Teams nebo přes prohlížeč). Zobrazí se vám informace o „Živé události“. Dokud nezačne, uvidíte nápis „Živá událost zatím nezačala“. Jakmile primářka setkání zahájí, ukáže se vám obraz a uslyšíte ji (je třeba mít nahlas reproduktor).
Jak pokládat dotazy?
 1. Dotazy lze poslat i předem dusan.kolarik@domazlice.nemocnicepk.cz 
      
 2. Pokud budete chtít poslat dotaz během webináře, klikněte na ikonu bublin s otazníkem v pravém horním rohu (viz obrázek). V pravé části obrazovky (na telefonu v hlavní části) se Vám nabídne chatovací okno, kam lze napsat dotaz a odeslat. Lékař bude dotazy postupně číst a odpovídat na ně.


 3. Vaše připojení a identita zůstává zcela anonymní. Nikdo neuvidí ani Vás, ani Vaše jméno. Primář uvidí pouze Vámi zaslaný dotaz a přezdívku.
Program webináře
 1. Primář zahájí webinář krátkou přednáškou – úvodem do problematiky s prezentací.

 2. Už během přednášky lze psát dotazy. Primář na ně bude postupně odpovídat. Po vyčerpání dotazů webinář ukončí. 

   
Podobné online přednášky týkající se zdravotnických témat bychom chtěli připravovat pravidelně. Už v dříve se konaly jiné tři webináře. K vidění jsou zde:

URL adresa webináře s MUDr. Kolaříkem je:  
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YTBhZDAyMzMtMTJiZi00MDNjLTk2NjQtYjc1MmYzNWYwMTYx%40thread.v2/0?context=%7B%22Tid%22%3A%223a870c44-16ef-4213-8e49-5bc4b315351a%22%2C%22Oid%22%3A%22ad758784-2419-43e0-90ed-3c0bf3a87f99%22%2C%22IsBroadcastMeeting%22%3Atrue%2C%22role%22%3A%22a%22%7D&btype=a&role=a 


   

    

  

 

Zpět do tiskových zpráv

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.