Helena Chmelíková

Domažlická nemocnice

EEG laborant, dětská sestra

Nejlepší referencí pro uchazeče je vidět, poznat a zažít nemocnici přímo tady uvnitř.

Pečovat o děti chtěla už od základky

Prakticky už na prvním stupni základní školy Helena věděla, že v budoucnu chce pečovat o děti. Bydlela v Tachově v blízkosti jeslí a líbilo se jí, jak se tam sestry starají o malé děti. Její rozhodnutí do budoucna utvrdilo, když se směla sousedům občas starat o jejich syna. Když se tedy měla rozhodnout, co dál po základní škole, byla střední zdravotní škola a obor dětská sestra jasnou volbou.

Po škole sice začala svoji kariéru na odděleních intenzivní péče, ale když se provdala do Domažlic, přání starat se o děti se jí splnilo. Díky nasbíraným zkušenostem po celou dobu kariéry, férovému přístupu k dětem, svojí spolehlivostí a díky tomu, že je ochotna se „prát“ s novými věcmi, díky umění komunikace s lidmi, díky přístupu k práci a kolegům, se vypracovala na funkční pozici dětského oddělení v Domažlicích.

 

Heleno, co Vás nejvíc baví na Vaší práci?

„Samozřejmě práce s dětmi. Ať už jsou to ty úplně malé nebo větší, tak mnoho z nich nemá ve zdravotníky obecně důvěru. Ale spolupráce dětí s námi je základem k jejich vyšetření, léčení a uzdravení. Proto mě baví je přesvědčovat, aby nakonec udělaly to, co po nich chceme, ale aby si myslely, že to dělají z vlastní vůle. Je zajímavé pozorovat, jak se to v nich láme. Pokaždé mám radost, když ve mě tu důvěru nakonec získají a dojdou ke zjištění, že jim chceme a umíme pomoci.“

 

Co byste vzkázala zájemcům o práci v Domažlické nemocnici?

"Ať se přijdou podívat přímo sem k nám do nemocnice. Je nová, krásná, je dobře přístrojově vybavená a nepůsobí depresivně. Navíc je umístěna v pěkné lokalitě na kraji města v klidné části Domažlic. V nemocnici se téměř všichni minimálně od vidění známe a vládne tu přátelská atmosféra. To si ale musí každý, aby uvěřil, zažít. Nejlepší referencí je vidět, poznat a zažít to přímo tady. Přijeďte, těšíme se na vás!“

 

Jste i EEG laborant a zastupujete vrchní sestru. Jak vše zvládáte?

„Spojit vše dohromady není samozřejmě úplně jednoduché. Ale vždy, když je možnost, chci se učit něco nového. Proto průběžně navštěvuji různé kurzy. Pomáhají mi zvyšovat si kvalifikaci, ale i pracovat efektivněji. Funkce znamená plánovat, dohlížet, organizovat a být nápomocna radou i rukou. Kolegyně i kolegové vědí, že se na mě mohou kdykoli obrátit a že se snažím vždy pomoci. Jsme tu dobrá parta. I proto se do práce těším.

Abych vše zvládala, musím samozřejmě odpočívat. S rodinou bydlíme nedaleko Domažlic, v obci mezi kopci a lesy. Právě procházky do lesů či relaxace u domu mě dobíjí energií."


Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.