Romana Štroblová

Domažlická nemocnice

sestra, ARO a intenzivní péče

Jsou dny, kdy si říkám že bych měla dělat něco jiného. Ale pak zjistím, že tu práci miluji.

Kde pracujete a co je všechno součástí vaší práce?

Pracuji na oddělení ARO-JIP Domažlické nemocnice. Součástí mé práce je péče o pacienty v akutním stavu, tedy o pacienty, kteří potřebují monitorovat životní funkce 24 hodin denně a potřebují komplexní ošetřovatelskou péči.

Proč jste si vybrala právě tuto profesi?

Již od dětství jsem měla potřebu se o někoho starat. Svou zdravotnickou kariéru jsem však začala jako ošetřovatelka a postupem času jsem si dodělala vzdělání. Mnoho zkušeností jsem získala na odděleních intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Co vás na vaší práci baví nejvíce?

Každý den je jiný, každý pacient je jiný. Nikdy nevíte, co vás čeká. Máme radost, když se pacienti lepší a jdou potom na standardní oddělení a pak domů. Je toho samozřejmě mnohem víc: práce s pacienty, komunikace s rodinou, ošetřovatelská péče a i to, že se zdravotník vzdělává celý svůj profesní život. Medicína a ošetřovatelské techniky se stále zdokonalují, a tím pádem se i my musíme zlepšovat.

Jaký máte tým na oddělení?

Tým je perfektní, profesionální a vstřícný. Skládá se z mnoha profesí a bez nich by to na oddělení nešlo. Lékaři jsou jedním slovem profesionálové. Sestry a sanitáři pod taktovkou vrchní sestry a staniční sestry tvoří báječnou partu. Pomocný personál nám zpříjemňuje pracovní prostředí. Přijďte se podívat a uvidíte.

Měnila byste někdy svoji práci?

Jsou dny, kdy si říkám že bych měla dělat něco jiného. Ale pak zjistím, že tu práci miluji.

Jak relaxujete?

Ráda cestuji. Když mohu, zabalím kufr a letím do světa. Moje srdcovka je Egypt. A vloni jsem si vyzkoušela potápění. To je můj relax, pod hladinou a sledovat podmořský svět. Tohle však mohu tak maximálně jednou do roka. Ale jinak si vyčistím hlavu na dlouhých procházkách se psem. Mám psa, co potřebuje hodně běhat. Tak jsme parťáci a běháme, dle možností. Tím si odpočinu nejvíc.


Zápatí - další informace

Copyright ©2020 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.